Aromaterapeutická masáž

Holistická aromaterapie je přirozená terapie a umění léčby, využívající esenciálních olejů extrahovaných z aromatických rostlin. Obnovuje rovnováhu a léčí mysl, ducha i tělo. Protože jde především o terapii založenou na tělesném kontaktu, dokáže aromaterapeutická masáž účinně skloubit hluboké fyziologické účinky s psychologickým vlivem esenciálních olejů na mysl a emoce.

Objednat se můžete zde nebo na telefonu 737 291 414

Aromaterapeutická masáž je zcela jistě nejpříjemnější metoda aromaterapie sloužící k obnovení zdraví a dobrého pocitu. Aromaterapeutickou masáží se dosahuje nejtrvalejšího účinku, protože jsou oleje aplikovány přímo na kůži. Jejich vstřebání a transport do krevního oběhu trvá cca 30 minut, v organismu pak působí několik hodin, než jsou vyloučeny plícemi, pokožkou a močí.

Aromaterapeutická masáž - jak působí?

Třebaže existuje řada metod léčby a aplikace, esenciální oleje se nejčastěji používají při aromaterapeutických masážích, kdy se oleje rozpustí v rostlinné bázi a aplikují se přímo na pokožku. Oleje se pokožkou vstřebávají, přecházejí do krevního oběhu a ten je roznáší do všech částí našeho těla. Éterické oleje mohou ovlivnit naše tělo na několik hodin, dnů či týdnů, podle celkové kondice a stavu člověka, ačkoliv trvá přibližně 30 minut, než se plně absorbují do organismu a poté se za několik hodin vyloučí z těla ven.

Aromaterapeutická masáž - video

Aromaterapeutická masáž

Při aromaterapeutické masáži se kombinují dva nejzákladnější a nejprimitivnější pocity – dotyk a čich k terapeuticky prospěšné léčbě. Vůně na nás působí přímo prostřednictvím psychiky, jde o zvlášť emotivní pocit s přímou vazbou na mozek a centrální nervový systém. Vůně stimuluje nervové buňky a vysílá elektronické signály do limbického systému mozku. Vůně má hluboký účinek na dlouhodobou i krátkodobou paměť a city a ovlivňuje nás i v době, kdy si tento účinek neuvědomujeme.

Aromaterapeutická masáž zahrnuje ošetření celého těla. Je to soustava speciálních hmatů a technik, které respektují nejen fyziologii člověka, ale také průběh meridiánů a tok energie v těle. Tato technika v kombinaci s vysoce kvalitními rostlinnými a esenciálními oleji představuje dokonalý zážitek harmonizující fyzické, duševní i duchovní zdraví člověka.

Během aromaterapeutické masáže je klient zvolna uveden do stavu hluboké relaxace, někdy je tento stav přirovnáván k meditaci. Dochází ke snížení mozkové frekvence na hladinu, ve které je naše tělo schopno samo regenerovat.

Při aromaterapeutické masáži dochází tedy k redukci únavy, napětí a stresu a masáž se tak stává významným pomocníkem pro udržení či navrácení zdraví a kondice.

Díky pestré paletě éterických olejů, které do aromaterapeutické masáže vnášejí výraznou ozdravnou složku, je tato masáž vhodná při mnoha obtížích různého původu – např. svalové, kloubní bolesti, bolesti hlavy, migrény. Velice dobře harmonizuje nervovou soustavu, uvolňuje, navozuje hlubokou relaxaci, zbavuje stresu, ulevuje při somatických obtížích.

Pomáhá rozproudit tok lymfy, čímž nastartuje či podpoří detoxikační procesy v těle.

Díky kvalitním rostlinným olejům, které se při aromaterapeutické masáži používají, dochází k regeneraci pokožky celého těla.

Pojďte spolu s námi vnímat aromaterapeutickou masáž jako dokonalý rituál zdraví a krásy, který zbavuje únavy a napětí, harmonizuje duševní i fyzické pochody a pomáhá tak předcházet nemocem.

Aromaterapeutická masáž - základní kontraindikace

  • Akutní zánětlivá a virová onemocnění
  • Žilní onemocnění
  • První trimest těhotenství
  • Nádorová onemocnění

Masáže Praha

Jako Masáže Praha vám nenabízíme pouze dobře známe služby jako je Klasická masáž, Rehabilitační cvičení, Reflexní terapie nebo Lymfatická masáž a Manuální lymfodrenáž, ale i rozšířené druhy masáží, mezi které patří například Aromaterapeutická masážMasáž hlavyMedová masáž, Čokoládová masážMasáže pro těhotnéMasáž lávovými kamenyDornova metodaIndická masáž hlavy.

Aromaterapeutická masáž
Aromaterapeutická masáž holistická
Aromaterapeutická masáž 1
Aromaterapeutická masáž 5
Aromaterapeutická masáž 2
Aromaterapeutická masáž 7
Aromaterapeutická masáž 3
Aromaterapeutická masáž 6
Aromaterapeutická masáž 4