+420 792 324 194 studio-sante@email.cz

Aroma masáž

Holistická aromaterapie je přirozená terapie a umění léčby, využívající esenciálních olejů extrahovaných z aromatických rostlin. Obnovuje rovnováhu a léčí mysl, ducha i tělo. 

Více informací:

Protože jde především o terapii založenou na tělesném kontaktu, dokáže aromaterapeutická masáž účinně skloubit hluboké fyziologické účinky s psychologickým vlivem esenciálních olejů na mysl a emoce. Aromaterapeutická masáž je zcela jistě nejpříjemnější metoda aromaterapie sloužící k obnovení zdraví a dobrého pocitu. Aromaterapeutickou masáží se dosahuje nejtrvalejšího účinku, protože jsou oleje aplikovány přímo na kůži. Jejich vstřebání a transport do krevního oběhu trvá cca 30 minut, v organismu pak působí několik hodin, než jsou vyloučeny plícemi, pokožkou a močí.

Aromaterapeutická masáž – jak působí?

Třebaže existuje řada metod léčby a aplikace, esenciální oleje se nejčastěji používají při aromaterapeutických masážích, kdy se oleje rozpustí v rostlinné bázi a aplikují se přímo na pokožku. Oleje se pokožkou vstřebávají, přecházejí do krevního oběhu a ten je roznáší do všech částí našeho těla. Éterické oleje mohou ovlivnit naše tělo na několik hodin, dnů či týdnů, podle celkové kondice a stavu člověka, ačkoliv trvá přibližně 30 minut, než se plně absorbují do organismu a poté se za několik hodin vyloučí z těla ven.

Aromaterapeutická masáž

Při aromaterapeutické masáži se kombinují dva nejzákladnější a nejprimitivnější pocity – dotyk a čich k terapeuticky prospěšné léčbě. Vůně na nás působí přímo prostřednictvím psychiky, jde o zvlášť emotivní pocit s přímou vazbou na mozek a centrální nervový systém. Vůně stimuluje nervové buňky a vysílá elektronické signály do limbického systému mozku. Vůně má hluboký účinek na dlouhodobou i krátkodobou paměť a city a ovlivňuje nás i v době, kdy si tento účinek neuvědomujeme.

Aromaterapeutická masáž zahrnuje ošetření celého těla. Je to soustava speciálních hmatů a technik, které respektují nejen fyziologii člověka, ale také průběh meridiánů a tok energie v těle. Tato technika v kombinaci s vysoce kvalitními rostlinnými a esenciálními oleji představuje dokonalý zážitek harmonizující fyzické, duševní i duchovní zdraví člověka.

Během aromaterapeutické masáže je klient zvolna uveden do stavu hluboké relaxace, někdy je tento stav přirovnáván k meditaci. Dochází ke snížení mozkové frekvence na hladinu, ve které je naše tělo schopno samo regenerovat.

Při aromaterapeutické masáži dochází tedy k redukci únavy, napětí a stresu a masáž se tak stává významným pomocníkem pro udržení či navrácení zdraví a kondice.

Díky pestré paletě éterických olejů, které do aromaterapeutické masáže vnášejí výraznou ozdravnou složku, je tato masáž vhodná při mnoha obtížích různého původu – např. svalové, kloubní bolesti, bolesti hlavy, migrény. Velice dobře harmonizuje nervovou soustavu, uvolňuje, navozuje hlubokou relaxaci, zbavuje stresu, ulevuje při somatických obtížích.

Pomáhá rozproudit tok lymfy, čímž nastartuje či podpoří detoxikační procesy v těle.

Díky kvalitním rostlinným olejům, které se při aromaterapeutické masáži používají, dochází k regeneraci pokožky celého těla.

Pojďte spolu s námi vnímat aromaterapeutickou masáž jako dokonalý rituál zdraví a krásy, který zbavuje únavy a napětí, harmonizuje duševní i fyzické pochody a pomáhá tak předcházet nemocem.

Aromaterapeutická masáž – základní kontraindikace

  • Akutní zánětlivá a virová onemocnění
  • Žilní onemocnění
  • První trimest těhotenství
  • Nádorová onemocnění

Masáže Praha

Jako Masáže Praha vám nenabízíme pouze dobře známe služby jako je Klasická masážRehabilitační cvičeníReflexní terapie nebo Lymfatická masáž a Manuální lymfodrenáž, ale i rozšířené druhy masáží, mezi které patří například Aromaterapeutická masážMasáž hlavyMedová masáž, Čokoládová masážMasáže pro těhotnéMasáž lávovými kamenyDornova metodaIndická masáž hlavy.

Ceník

Celková aroma masáž

60 min

 1000 Kč

Celková aroma masáž

90 min

 1500 Kč

Celková aroma masáž

120 min

 1850 Kč

Pošlete nám zprávu

4 + 1 =