Jana Cignová fyzioterapeut

Specializace:

fyzioterapie v plném rozsahu dle dosaženého vzdělání a praxe, masáže, cvičení

Vzdělání a praxe:

vystudovala jsem gymnázium a následně fyzioterapii. Po škole jsem pracovala 8 let v pražské nemocnici na Bulovce na oddělení fyzioterapie.

Při práci jsem si během dvou let dodělala atestaci v oboru. Absolvovala jsem dále kurz mobilizačních technik podle profesora Lewita a také kurz Jóga v rehabilitaci a mobilizační techniky a cvičení sestry Mojžíšové.

Po mateřské dovolené jsem začala pracovat v soukromém rehabilitačním zařízení v centru Prahy. Zde už jsem se začala více zajímat o různé druhy masáží, zejména o aromaterapii, aromaterapeutickou masáž, jejíž účinky se mi velmi osvědčily při práci s pacienty. Kurz aromaterapeutické masáže a zároveň kurz antimigrenózní masáže jsem absolvovala u Dr. Šedivého, který léta spolupracoval s Asociací českých aromaterapeutů. Následně jsem se pak stala instruktorkou v kurzech aromaterapeutické masáže.

Vzdělání jsem si dále rozšířila o kurz reflexní terapie, Dornovu metodu a Breusovu masáž. Lymfodrenážní techniky jsem studovala v Dexter Academy u prof. Váchové

V průběhu 12ti leté soukromé praxe si postupně doplňuji vzdělání absolvováním kurzů zejména technik a cvičení podle konceptu Spiráldynamik, které využívám při vedení klientů při cvičení, které vede k novým správným pohybovým stereotypům.

Poskytované služby:

Samozřejmě se soustředím především na bolesti zad, kloubů, svalů, šlach, chronické i akutní, poúrazové stavy, migrény a vše, co souvisí s hybností, ale i s relaxací, která je nedílnou součástí zdravého životního stylu a předchází mnoha onemocněním nejen pohybového aparátu. Krom mobilizací páteře a klobů, odblokování, využívám i měkké techniky, postizometrickou relaxaci, cvičení podle Ludmily Mojžíšové nebo cvičení dle principů Spyráldynamiku.

Kromě klasické a sportovní masáže Praha, reflexní masáže, aromaterapeutické, antimigrenózní a reflexní terapie na plosce nabízím tedy také v rámci svých služeb  i lymfodrenáže celkové i částečné. Z relaxačních terapií pak využívám masáže lávovýmí kameny, čokoládovou masáž, masáž medovou, indickou masáž hlavy.