+420 792 324 194 studio-sante@email.cz

Naši fyzioterapeuti

Jana Cignová

Specializace:

fyzioterapie v plném rozsahu dle dosaženého vzdělání a praxe, masáže, cvičení

Vzdělání a praxe:

vystudovala jsem gymnázium a následně fyzioterapii. Po škole jsem pracovala 8 let v pražské nemocnici na Bulovce na oddělení fyzioterapie.

Při práci jsem si během dvou let dodělala atestaci v oboru. Absolvovala jsem dále kurz mobilizačních technik podle profesora Lewita a také kurz Jóga v rehabilitaci a mobilizační techniky a cvičení sestry Mojžíšové.

Po mateřské dovolené jsem začala pracovat v soukromém rehabilitačním zařízení v centru Prahy. Zde už jsem se začala více zajímat o různé druhy masáží, zejména o aromaterapii, aromaterapeutickou masáž, jejíž účinky se mi velmi osvědčily při práci s pacienty. Kurz aromaterapeutické masáže a zároveň kurz antimigrenózní masáže jsem absolvovala u Dr. Šedivého, který léta spolupracoval s Asociací českých aromaterapeutů. Následně jsem se pak stala instruktorkou v kurzech aromaterapeutické masáže.

Vzdělání jsem si dále rozšířila o kurz reflexní terapie, Dornovu metodu a Breusovu masáž. Lymfodrenážní techniky jsem studovala v Dexter Academy u prof. Váchové

V průběhu 12ti leté soukromé praxe si postupně doplňuji vzdělání absolvováním kurzů zejména technik a cvičení podle konceptu Spiráldynamik, které využívám při vedení klientů při cvičení, které vede k novým správným pohybovým stereotypům.

Poskytované služby:

Samozřejmě se soustředím především na bolesti zad, kloubů, svalů, šlach, chronické i akutní, poúrazové stavy, migrény a vše, co souvisí s hybností, ale i s relaxací, která je nedílnou součástí zdravého životního stylu a předchází mnoha onemocněním nejen pohybového aparátu. Krom mobilizací páteře a klobů, odblokování, využívám i měkké techniky, postizometrickou relaxaci, cvičení podle Ludmily Mojžíšové nebo cvičení dle principů Spyráldynamiku.

Kromě klasické a sportovní masáže Praha, reflexní masáže, aromaterapeutické, antimigrenózní a reflexní terapie na plosce nabízím tedy také v rámci svých služeb  i lymfodrenáže celkové i částečné. Z relaxačních terapií pak využívám masáže lávovýmí kameny, čokoládovou masáž, masáž medovou, indickou masáž hlavy.

Iva Vaníčková

Specializace

Fyzioterapie v plném rozsahu dle dosaženého vzdělání a praxe (viz níže)

Vzdělání a praxe

Vystudovala jsem gymnázium, následně pak fyzioterapii.

První zkušenosti jsem získávala ve státní dětské léčebně (Lázně Bělohrad) zaměřené na poruchy kosterně-svalového aparátu.

Poté jsem 12 let působila na rehabilitačním oddělení FN Na Bulovce. Během tohoto období jsem absolvovala měsíční stáž ve VUCHR (dnes Revmatologický ústav).

Vzdělání jsem si dále rozšířila o kurzy mobilizačních technik (odblokování) podle prof. Lewita a paní Mojžíšové, kurz Dornovy metody a Breussovy masáže (Zuzana Lehrmann) kurz Spirální stabilizace páteře – tzv. SM systém.

Po druhé mateřské dovolené mi bylo nabídnuto pokračovat ve své profesi v soukromém RHB-zařízení v centru Prahy, kde mimo jiné působila i Asociace českých aromaterapeutů (AČA) provozující kurzy aromaterapeutických masáží a aromaterapie jako takové. Tyto techniky mě velmi zaujaly, začala jsem se jimi intenzivněji zabývat (několik let jsem působila i jako lektorka aromaterapeutické antimigrenozní masáže).

Poskytované služby

Vyhodnocení jakéhokoliv problému je základem jeho úspěšného řešení. Někdy je příčina viditelná okamžitě, jindy to trvá déle. Obvykle začínám masážemi, měkkými technikami, které uvolní svaly a šlachy a mají i refexní dopad na další složky našeho těla. Doporučím nápravné cviky a v kombinaci s mobilizačními technikami a poctivým přístupem může dojít k velkým pozitivním změnám.

Přiznám se, že mi přináší radost, když klienti po terapii odcházejí jako „znovuzrození“, mám tak zpětnou vazbu, že má práce má smysl.

Nabízím

 • Masáže Praha– klasické – aromaterapeutické – antimigrenozní (s možným parafinovým předehřátím)
 • Mobilizační techniky (odblokování)
 • Dornova metoda a Breussova masáž
 • RHB cvičení individuální
 • SM systém – spirální stabilizace páteře podle MUDr. Smíška
 • Přirozená trakce na autotrakčním lehátku

Mgr. Michaela Chmelařová

Vzdělání a praxe:

 • absolventka SZŠ, obor dětská sestra
 • ukončené bakalářské studium na 3. LFUK, obor zdravotní vědy
 • ukončené magisterské studium na Jihočeské univerzitě, obor sociální služby
 • 10 let praxe na lůžkovém oddělení dětské kliniky FNKV
 • 18 let praxe jako odborný aromaterapeut
 • vrchní sestra dětské kliniky FNKV
 • jedna z prvních terapeutek v Česku uplatňujících aromaterapii u dětí a těhotných
 • vyškolená laktační konzultantka ve FTN v Praze – Krči
 • absolventka Institutu aromaterapie
 • vlastní platné Osvědčení k výkonu zdravotnického povolání bez odborného dohledu (tzv. REGISTRACE) podle kreditního systému (dle zákona 96/2004 Sb. ve znění vyhl. č. 4/2010 Sb.)

Poskytované masáže Praha:

 • Holistická aromaterapeutická masáž
 • Těhotenská masáž(aromaterapeutická)
 • Baby masáže
 • Příprava aromaterapeutických směsí pro domácí použití
 • Laktační poradenství

Zavolejte nám

+420 792 324 194

Napište nám

Navštivte nás

Vinohradská 89/90, Praha 3, Vinohrady

Otevírací doba

Po – Pá: 09:00 – 20:00

Roh ulicí Perunova u ČSOB v blízkosti nám. Jiřího z Poděbrad.