Klasická masáž

Proč zvolit klasickou masáž?

Klasická masáž je pro tělo velmi přínosná. Zapřičiní výrazné prokrvení v masírované oblasti s dopadem na vzdálenější úseky těla včetně vnitřních orgánů. Nastává zrychlení metabolismu a odvedení odpadních balastních látek (soli, kyselina mléčná, voda…) do lymfatického řečiště.

Vyprazdňují se povrchové žíly i lymfatické cévy, případné otoky se snadněji vstřebávají, potní žlázy vyvinou výraznější činnost, normalizuje se kožní napětí, spastické svaly povolí, zlepší se výživa tkání. Okamžitým efektem je pocit „lehčího těla“ , který je způsoben právě masivním prokrvením a uvolněním svalstva. Dobře provedená klasická masáž může mít dopad i na klouby.

Svaly se totiž upínají vazy a šlachami ke kostní tkáni a zajišťují stabilitu jednotlivým kloubům. Pokud např. spastický sval vytvoří nepřiměřený tah na kloub do špatného, nikoliv optimálního, směru, pak kloub „trpí“. Trvá-li toto napětí dlouhodobě, dochází k poškozením vinou svalových disbalancí. Samozřejmě je nutno zmínit, že k nápravě pouze klasická masáž nestačí a chce-li se dosáhnout trvalého efektu, je třeba ji kombinovat se speciálně nastavenou pohybovou aktivitou, avšak klasická masáž je v těchto případech skvělým doplňkem.

Objednat se můžete zde nebo na telefonu 737 291 414

Klasická masáž - jaký prostředek k masáži používáme?

Záleží na tom, čeho chceme docílit. Zacílení je individuální a podle toho postupujeme. Důležitý je druh hmatů. Hmaty mohou být tonizační, relaxační nebo kombinované.Známe např.tepání, hnětení, chvění, tření, vytírání, roztírání…Protože se však zabýváme i aromaterapií, máme k dispozici velké množství silic, z nichž každá má svoje specifické účinky, můžeme posílit efekt, kterého chceme dosáhnout, přidáním příslušné silice i u klasické masáže (nikoli pouze aromaterapeutické masáže). Nepoužíváme hotové emulze, ale individuálně volíme. Jako základ panenský olej (nejčastěji z pecek vinných hroznů, makový, mandlový…), který ponecháme buďto čistý nebo přidáme již zmiňovanou silici. Rozdíl mezi aromaterapeutickou a klasickou masáží se tím zdánlivě smazává, zůstává však v hmatech, jejich frekvenci a intenzitě

Indikace klasické masáže?

 • bolesti kosterně-svalového systému
 • poúrazové a pooperační stavy
 • choroby krevního oběhu
 • chronické revmatické nemoci
 • bolesti z nepřiměřené námahy
 • prevence

Klasická masáž - kontraindikace?

 • horečka
 • akutní záněty
 • nádorová onemocnění v akutním stadiu
 • kožní hnisavé a plísňové afekce
 • varixy, bércové vředy a záněty žil
 • vyšší stádium těhotenství (tehdy se praktikují přímo těhotenské masáže, které zde také poskytujeme)

Jak často aplikovat klasickou masáž?

V akutním stádiu problému třeba 1x-2x týdně, preventivně pak stačí 1x měsíčně. Pokud problém neexistuje, pak je to individuální záležitost a je ponecháno na každém jednotlivci, jak uzná za vhodné pečovat o své tělo. Je třeba, aby byl člověk při masáži v teple, proto doporučujeme a poskytujeme před masáží parafinový zábal, který dostatečně prohřívá a je velmi vhodný především v zimním období. V teplém létě není potřeba.

Autotrakční lehátko?

Může být i nemusí.
Jedná se o úplné možné zakončení klasické masáže trakcí vlastní vahou, tedy nenásilnou a šetrnou, kdy jedinec je sklopen více či méně (individuální) hlavou dolů. Toto je obrácená poloha, pro tělo velmi zdravá a platí, že kdyby jogíni měli zrušit všechny polohy a nechat pouze jednu, byl by to stoj na hlavě.

Proč???
Protože meziobratlové prostory se rozšíří, městnání krve v břišních orgánech se uvolní, žilní krev z dolních končetin stéká opačně, výdechová část dýchacího cyklu je díky tlaku bránice na plíce intenzivnější, plíce se provětrají, mozkové kapiláry tlakem otevřou a tím je zajištěno větší okysličení mozkové tkáně, z toho vyplývající kvalitnější spánek (i nejlepší prevence ochrany pleti…).

Masáže Praha

Klasická masáž - video

Jako Masáže Praha vám nenabízíme pouze dobře známe služby jako je Klasická masáž, Rehabilitační cvičení, Reflexní terapie nebo Lymfatická masáž a Manuální lymfodrenáž, ale i rozšířené druhy masáží, mezi které patří například Aromaterapeutická masážMasáž hlavyMedová masáž, Čokoládová masážMasáže pro těhotnéMasáž lávovými kamenyDornova metodaIndická masáž hlavy.

 

klasická masáž 1
klasická masáž 2
klasická masáž 3
klasická masáž 4
klasická masáž 5
klasická masáž 6
klasická masáž 7
klasická masáž 8
klasická masáž 9
klasická masáž 10
klasická masáž 11
klasická masáž 12
klasická masáž 13
klasická masáž 14