Klasická masáž

Proč zvolit klasickou masáž?

Klasická masáž je pro tělo velmi přínosná. Zapřičiní výrazné prokrvení v masírované oblasti s dopadem na vzdálenější úseky těla včetně vnitřních orgánů. Nastává zrychlení metabolismu a odvedení odpadních balastních látek (soli, kyselina mléčná, voda…) do lymfatického řečiště.

Vyprazdňují se povrchové žíly i lymfatické cévy, případné otoky se snadněji vstřebávají, potní žlázy vyvinou výraznější činnost, normalizuje se kožní napětí, spastické svaly povolí, zlepší se výživa tkání. Okamžitým efektem je pocit „lehčího těla“ , který je způsoben právě masivním prokrvením a uvolněním svalstva. Dobře provedená klasická masáž může mít dopad i na klouby.

Svaly se totiž upínají vazy a šlachami ke kostní tkáni a zajišťují stabilitu jednotlivým kloubům. Pokud např. spastický sval vytvoří nepřiměřený tah na kloub do špatného, nikoliv optimálního, směru, pak kloub „trpí“. Trvá-li toto napětí dlouhodobě, dochází k poškozením vinou svalových disbalancí. Samozřejmě je nutno zmínit, že k nápravě pouze klasická masáž nestačí a chce-li se dosáhnout trvalého efektu, je třeba ji kombinovat se speciálně nastavenou pohybovou aktivitou, avšak klasická masáž je v těchto případech skvělým doplňkem.

Objednat se můžete zde nebo na telefonu 737 291 414

Klasická masáž - video

Klasická masáž - jaký prostředek k masáži používáme?

Záleží na tom, čeho chceme docílit. Zacílení je individuální a podle toho postupujeme. Důležitý je druh hmatů. Hmaty mohou být tonizační, relaxační nebo kombinované.Známe např.tepání, hnětení, chvění, tření, vytírání, roztírání…Protože se však zabýváme i aromaterapií, máme k dispozici velké množství silic, z nichž každá má svoje specifické účinky, můžeme posílit efekt, kterého chceme dosáhnout, přidáním příslušné silice i u klasické masáže (nikoli pouze aromaterapeutické masáže). Nepoužíváme hotové emulze, ale individuálně volíme. Jako základ panenský olej (nejčastěji z pecek vinných hroznů, makový, mandlový…), který ponecháme buďto čistý nebo přidáme již zmiňovanou silici. Rozdíl mezi aromaterapeutickou a klasickou masáží se tím zdánlivě smazává, zůstává však v hmatech, jejich frekvenci a intenzitě

Indikace klasické masáže?

 • bolesti kosterně-svalového systému
 • poúrazové a pooperační stavy
 • choroby krevního oběhu
 • chronické revmatické nemoci
 • bolesti z nepřiměřené námahy
 • prevence

Klasická masáž - kontraindikace?

 • horečka
 • akutní záněty
 • nádorová onemocnění v akutním stadiu
 • kožní hnisavé a plísňové afekce
 • varixy, bércové vředy a záněty žil
 • vyšší stádium těhotenství (tehdy se praktikují přímo těhotenské masáže, které zde také poskytujeme)

Jak často aplikovat klasickou masáž?

V akutním stádiu problému třeba 1x-2x týdně, preventivně pak stačí 1x měsíčně. Pokud problém neexistuje, pak je to individuální záležitost a je ponecháno na každém jednotlivci, jak uzná za vhodné pečovat o své tělo. Je třeba, aby byl člověk při masáži v teple, proto doporučujeme a poskytujeme před masáží parafinový zábal, který dostatečně prohřívá a je velmi vhodný především v zimním období. V teplém létě není potřeba.

Autotrakční lehátko?

Může být i nemusí.
Jedná se o úplné možné zakončení klasické masáže trakcí vlastní vahou, tedy nenásilnou a šetrnou, kdy jedinec je sklopen více či méně (individuální) hlavou dolů. Toto je obrácená poloha, pro tělo velmi zdravá a platí, že kdyby jogíni měli zrušit všechny polohy a nechat pouze jednu, byl by to stoj na hlavě.

Proč???
Protože meziobratlové prostory se rozšíří, městnání krve v břišních orgánech se uvolní, žilní krev z dolních končetin stéká opačně, výdechová část dýchacího cyklu je díky tlaku bránice na plíce intenzivnější, plíce se provětrají, mozkové kapiláry tlakem otevřou a tím je zajištěno větší okysličení mozkové tkáně, z toho vyplývající kvalitnější spánek (i nejlepší prevence ochrany pleti…).

Masáže Praha

Jako Masáže Praha vám nenabízíme pouze dobře známe služby jako je Klasická masáž, Rehabilitační cvičení, Reflexní terapie nebo Lymfatická masáž a Manuální lymfodrenáž, ale i rozšířené druhy masáží, mezi které patří například Aromaterapeutická masážMasáž hlavyMedová masáž, Čokoládová masážMasáže pro těhotnéMasáž lávovými kamenyDornova metodaIndická masáž hlavy.

 

klasická masáž 1
klasická masáž 2
klasická masáž 3
klasická masáž 4
klasická masáž 5
klasická masáž 6
klasická masáž 7
klasická masáž 8
klasická masáž 9
klasická masáž 10
klasická masáž 11
klasická masáž 12
klasická masáž 13
klasická masáž 14