+420 792 324 194 studio-sante@email.cz

Manuální lymfodrenáž

Manuální lymfodrenáž je jemná masážní technika, při které speciálními hmaty popoháníme lymfu, jejíž drobné cévy jsou ukryty pod kůží. Tím zlepšujeme její průtok mízním systémem. Jelikož pomocí lymfatického systému se naše tělo zbavuje škodlivin, je tato masáž vynikající prostředek při preventivní detoxikaci organismu.

Více informací:

Manuální lymfodrenáž je jemná masážní technika, při které speciálními hmaty popoháníme lymfu, jejíž drobné cévy jsou ukryty pod kůží. Tím zlepšujeme její průtok mízním systémem. Jelikož pomocí lymfatického systému se naše tělo zbavuje škodlivin, je tato masáž vynikající prostředek při preventivní detoxikaci organismu, ošetřuje tak otoky, celulitidu, jizvičky, ale také pomáhá při migréně či křečových žilách.

Objednat se můžete zde nebo na telefonu 737 291 414

Slovo drenáž znamená „odvod nebo odtok tekutiny”. A proč manuální?
Žádný přístroj nenahradí citlivé ruce zkušeného terapeuta, které rozpoznají sebemenší změny a rozdíly na Vašem těle. Těm se pak může více věnovat a masáž je pak účinnější a efekt znatelnější.

Než začneme s celkovou manuální lymfodrenáží, je nezbytné bazální ošetření krku. Vyprázdnění uzlin na krku musí být vždy součástí každé drenáže! Takové ošetření by mělo předcházet i pokud absolvujete drenáž přístrojovou, aby se rozprouděná lymfa v těchto místech nezbrzdila a měla se kam „hnát“. Bez této služby se žádná manuální lymfodrenáž nemůže obejít, následně by Vás totiž mohla například rozbolet hlava. Proto doporučujeme raději lymfodrenáž manuální než-li přístrojovou, je to velmi jemná technika, kde síla nemá místo.

Na správnou funkci lymfatického systému má vliv samozřejmě i strava, pitný režim, celý životní styl. To vše s Vámi během masáže nebo až po ní určitě probereme. I vy se pak můžete ptát na vše, co Vás zajímá.

Nejčastější problém, který řešíme lymfatickou drenáží jsou otoky, a to zejména otoky kotníků, např. po dlouhodobém sezení či stání, kdy cítíte celkovou únavu nohou. Takový otok se vytvoří z nahromaděné lymfy, kterou odvedeme do uzlin a přes hrudní mízovody a horní dutou žílu do krevního oběhu. Krev projde játry a ledvinami, tam se vyčistí a odpadní látky tak odchází z těla ven.

Další problém, s kterým k nám klientky přicházejí je dobře známá celulitida. Míza se tvoří z krve. Jídlo, které v žaludku strávíme se rozložené na živiny dostává do krve a pak také do lymfatického systému. Lymfa v okolí žaludku je tedy bohatá na drobné kapénky tuku z jídla. Také regeneraci pokožky můžeme urychlit pomocí lymfodrenáže např. u drobných jizviček po operacích či úrazech nebo po popáleninách. Na migrénu pak doporučujeme manuální lymfodrenáž hlavy, obličeje a krku.

Velmi významnou roli hraje manuální lymfodrenáž při detoxikaci a také při zvýšení obranyschopnosti, ale také pomáhá zlepšovat kondici, a to až o 10 – 15%. Může pomoci také jako prevence imunitních selhání a nádorových onemocnění. Na psychiku má vliv především v případě nedostatku jemného dotyku a s tím spojených negativních duševních stavů. Počet lymfodrenáží se řídí individuálními potřebami klienta.

Pro zběžnou orientaci uvádíme:
Preventivní detoxikace organismu – doporučujeme minimálně 1x měsíčně celkovou manuální lyfodrenáž
Prevence celulitidy – 1x měsíčně celkovou lymfodrenáž a alespoň ještě jedna drenáž dolních končetin a hýždí
Křečové žíly, migrény a jiné místní problémy – 2x měsíčně ošetření problematických míst
Lymfedém, celulitida, jizvičky, těžké nohy – minimálně 10 ošetření – doporučujeme 2-3x týdně

A v jakém případě na manuální lymfodrenáž nemáte chodit?
Trpíte-li akutním bakteriálním či virovým onemocněním, máte-li nevyléčitelné nádorové onemocnění nebo hnisavé rány.
Rozprouděný lymfatický systém by po Vašem těle roznesl škodlivé látky. Musíte si tedy počkat, až se úplně vyléčíte.

Masáže Praha

Jako Masáže Praha vám nenabízíme pouze dobře známe služby jako je Klasická masážRehabilitační cvičeníReflexní terapie nebo Lymfatická masáž, ale i rozšířené druhy masáží, mezi které patří například Aromaterapeutická masážMasáž hlavyMedová masáž, Čokoládová masážMasáže pro těhotnéMasáž lávovými kamenyDornova metodaIndická masáž hlavy.

Ceník

Lymfodrenáž
(celé tělo)

90 min

 1400 Kč

Lymfodrenáž
(celé tělo + obličej) 

120 min

 1700 Kč

Lymfodrenáž
(dolní končetiny, hýždě, břicho) 

60 min

 1000 

Lymfodrenáž
(dolní končetiny, hýždě, břicho, anticelulitidní zábal) 

90 min

 1600 Kč

Pošlete nám zprávu

2 + 8 =