+420 792 324 194 studio-sante@email.cz

Masáž hlavy

Bolí Vás často hlava? Ať už se jedná o běžnou bolest hlavy nebo o migrénu, můžeme Vám pomoci tzv. antimigrenózní masáž – masáž hlavy,  která se skládá nejen z masáže hlavy, ale především z masáže všech svalů kolem krční páteře.

Více informací:

Bolí Vás často hlava? Cítíte tlak za očima, na temeni hlavy nebo Vám tuhne svalstvo šíje a vy už víte, že se blíží další ataka nesnesitelné bolesti hlavy, kterou nazýváme migréna? Ať už se jedná o běžnou bolest hlavy nebo o migrénu, můžeme Vám pomoci tzv. antimigrenózní masáží.
Antimigrenózní masáž se neskládá tedy nejen z masáže hlavy, ale především z masáže všech svalů kolem krční páteře, ale i stresem stažených svalů mimických.

Objednat se můžete zde nebo na telefonu 737 291 414

Masáž hlavy – co je vlastně migréna

Migréna se od běžných bolestí hlavy liší především svou intenzitou, která některým jedincům dokáže znepříjemnit někdy i celý den a zcela je vyřadit z běžných činností.Bývá velmi často lokalizována jen do určité části hlavy, zpravidla jedné poloviny a její ataky jsou většinou periodické.

Příčin vzniku migrény je více, velkou roli hraje genetika, u žen často souvisí s menstruačním cyklem, ale i dlouhodobé stresy mohou způsobit propuknutí tohoto onemocnění. Mnoha lidem vyvolají urputnou bolest hlavy některé potraviny, jako čokoláda, pálivé pokrmy nebo např. pití červeného vína.

Naštěstí máme prostředky jak s migrénou bojovat. Léčba pomocí různých druhů analgetik je sice u bolestí hlavy a migrén sice nezbytná, ale máme i jiné prostředky jak s bolestí hlavy bojovat. Jedním z nich je tzv. antimigrenózní masáž hlavy.

Masáž hlavy – v čem tkví podstata antimigrenozní masáže

Celá terapie obsahuje:

Tento léčebný komplex jsme vytvořili po letitých zkušenostech v práci s klienty s tímto problémem.

Masáž hlavy – jiné příčiny bolesti hlavy

Kromě migrenózních bolestí hlavy se zabýváme i bolestmi hlavy jiného původu, např. způsobenými poruchami či onemocněním krční páteře, ať už je to díky vývojové poruše nebo vlivem dlouhodobé jednostranné zátěže, která přetěžuje šíjové svalstvo. To pak stlačuje krevní řečiště a tím vzniká bolest hlavy. K tomu však může dojit i pouhým stresem, který se bezpečně projeví právě ztuhnutím šíje i ostatních zádových svalů.

Masáž hlavy – technika antimigrenozní masáže

Jak jsme popsali, příčin bolestí hlavy může být nesčetné množství. Proto při antimigrenózní masáži využíváme nejen techniky používané při klasické masáži zad a šíje, to znamená, že se snažíme dokonale uvolnit šíjové svalstvo a tím i celou krční páteř. K tomu využíváme i prvky z masáže shia-tsu, kdy terapeut drží hlavu mimo  lůžko a jemně uvolňuje a protahuje jednotlivé svaly kolem krční páteře.

Dále provádíme masáž hlavy, kdy se snažíme uvolnit celou lebeční část, svaly lebky, ale i kůži, která zejména u migreniků bývá jakoby “přiškvařena” spolu se svaly k lebce. Pokračujeme jemnější masáží mimicého svalstva, které bývá také velmi často stresem či bolestí stažené. Klientky si velmi často stěžují zejména na bolesti svalů čelistních,  které vznikají hlavně z nočního zatínání zubů u těchto diagnóz.

Tyto dvě masáže vhodně doplníme akupresurou, která využívá body na hlavě i na obličeji k celkové relaxaci i svalovému a duševnímu uvolnění.Antistresové účinky umocní využítí vhodných esenciálních olejů, které vybíráme zcela individuálně podle celkové anamnézy klienta.

Masáž hlavy – jak často masáž provádět

Antimigrenózní masáží a masáží hlavy se tedy snažíme jak odstranit bolest hlavy, tak bolestem hlavy účinně předcházet. Z naší zkušenosti můžeme potvrdit, že pokud klient pravidelně dochází na terapii, kdy intervaly mezi jednotlivými návštěvami jsou přísně individuální – ataky bolestí hlavy se ve většině případů oddalují a zmírňují se i projevy jednotlivých záchvatů, tedy i síla bolesti hlavy, či celková doba trvání ataky.

Vždy záleží na typu bolesti hlavy a její příčině. Vzhledem k tomu, že jednou z hlavních příčin bolestí hlavy je stres, ať už jde o běžné bolesti hlavy ze svalového či psychického přetížení nebo o migrénu, je antimigrenózní masaž jedním z největších terapeutických pomocníků při řešení této problematiky.  

Masáž hlavy – kontraindikace

Kontraindikace u antimigrenózní masáže a masáže hlavy jsou podobné jako u ostatních masáží, tedy:

  • při onkologických onemocněních
  • při virovém, bakteriálním nebo horečnatém onemocnění
  • při zánětlivých projevech na kůži
  • při těžkém diabetu
  • v případě srdečních problémů po konzultaci s kardiologem

Masáže Praha

Nenabízíme Vám pouze dobře známe služby jako je Klasická masážRehabilitační cvičeníReflexní terapie nebo Lymfatická masáž a Manuální lymfodrenáž, ale i rozšířené druhy masáží, mezi které patří například Aromaterapeutická masážMasáž hlavyMedová masáž, Čokoládová masážMasáže pro těhotnéMasáž lávovými kamenyDornova metodaIndická masáž hlavy.

Ceník

Antimigrenózní masáž

45 min

 750 Kč

Antimigrenózní masáž +záda, šíje

60 min

 1000 Kč

Pošlete nám zprávu

2 + 14 =