+420 792 324 194 studio-sante@email.cz

Masáže pro těhotné

Při těhotenské masáži jsou tyto vjemy přijímány nejen nastávající maminkou, ale i dosud nenarozeným dítětem. Těhotenské masáže představují jedinečné spojení účinků esenciálních olejů a jemných masážních technik a zároveň nejúčinnější formu aromaterapie pro těhotné ženy. 

Více informací:

Masáže pro těhotné – charakteristika

Těhotenská masáž představuje jedinečné spojení účinků esenciálních olejů a jemných masážních technik a zároveň nejúčinnější formu aromaterapie pro těhotné ženy.

Objednat se můžete zde nebo na telefonu 606 681 837

Při masáží pro těhotné jsou účinně kombinovány terapeutické výhody doteku a vůně, které vyvolávají hlubokou odezvu v celém těle. Blahodárnost a účinek doteku spolu s hlubokým vlivem, jaký mají vůně na naši mysl a city, jsou všeobecně známy. Při masáži pro těhotné jsou tyto vjemy přijímány nejen nastávající maminkou, ale i dosud nenarozeným dítětem.

Masáže pro těhotné – průběh 

Masáže pro těhotné jsou šité na míru pro každou nastávající maminku, kdy po úvodní konzultaci, při které aromaterapeut zjistí klientčin zdravotní stav, osobní potřeby a veškeré případné potíže, připravuje terapeut vždy originální masážní směs. V této směsi jsou esenciální oleje rozpuštěny v rostlinné bázi a aplikovány přímo na pokožku. Pokožkou se vstřebávají a přecházejí do krevního oběhu, který je roznáší do všech částí těla. Účinky aromaterapeutické masáže pro těhotné mohou být pociťovány po několik hodin, ale i několik dnů či týdnů.

Masáže pro těhotné – účinky

Masáže pro těhotné přináší hlubokou relaxaci, při které dochází k prenatální komunikaci s dosud nenarozeným děťátkem.

Specifickým přínosem masáže pro těhotné je pomoc při adaptaci na probíhající fyzické a psychické změny v těle těhotné ženy.

Jedním z nejčastějších důvodů, proč ženy masáže pro těhotné vyhledávají, je uvolnění a odstranění bolestí zad. Masáž dále snižuje svalové napětí, což má kladný vliv na kvalitu spánku, přispívá ke zlepšení regulace oběhového a lymfatického systému, vedoucímu ke zmírnění otoků a lepší cirkulaci tekutin v těle, a ovlivňuje žlázy s vnitřní sekrecí, čímž se podílí na hormonální stabilitě těhotné ženy.

Cílená a pravidelná těhotenská aromaterapeutická masáž může ulehčit průběh těhotenství a porodu.

Celkově jde o velmi příjemnou a uklidňující terapii podporující pozitivní vnímání mateřství.

Masáže pro těhotné – kontraindikace

  • Těhotenství do 12 týdne
  • Nádorová onemocnění
  • Akutní infekční nebo zánětlivé onemocnění
  • Úraz

Bezpečná aromaterapie v těhotenství

Řádně vyškolený a kvalifikovaný aromaterapeut zná u masáže pro těhotné kontraindikace a využívání určitých esenciálních olejů za daného zdravotního stavu těhotné ženy. Používání aromaterapie v těhotenství je třeba konzultovat s odborným aromaterapeutem.

Masáže pro těhotné – aromaterapeutická poporodní masáž

Aromaterapie v postnatálním období pomáhá přizpůsobit se mateřství. Miminko obvykle významně ovlivní život svých rodičů a toto období pro ně může být velmi stresující.

Mnoho žen mívá křeče a bolesti břicha způsobené děložními stahy, jež po porodu zavinují dělohu do normální velikosti. Masáže pro těhotné nebo koupel se speciální směsí éterických olejů přináší účinnou úlevu od poporodních bolestí a přispívá tak k rychlejší regeneraci vnitřních orgánů. Kromě toho pozitivně ovlivňuje nastupující laktaci, pomáhá vyrovnat hladiny hormonů a obnovit emoční stabilitu po porodu a v neposlední řadě odstraňuje únavu a vyčerpání.

Laktační konzultace, aneb co se v předporodním kurzu nedozvíte…

Pomáhám řešit negativní zkušenosti s kojením, individuální problémy s prsy (pomoc při plochých a vpáčených bradavkách během těhotenství), nástrahy a překážky při kojení, s nimiž se můžete setkat v porodnici. Provádím praktický nácvik poloh při kojení a šetrného odstříkávání mateřského mléka. 

Masáže Praha

Jako Masáže Praha vám nenabízíme pouze dobře známe služby jako je Klasická masážRehabilitační cvičeníReflexní terapie nebo Lymfatická masáž a Manuální lymfodrenáž, ale i rozšířené druhy masáží, mezi které patří například Aromaterapeutická masážMasáž hlavyMedová masáž, Čokoládová masážMasáže pro těhotnéMasáž lávovými kamenyDornova metodaIndická masáž hlavy.

Ceník

Aromaterapeutická masáž pro těhotné

60 min

 1000 Kč

Aromaterapeutická masáž pro těhotné

90 min

 1500 Kč

Aromaterapeutická masáž – poporodní

60 min

 1000 Kč

Aromaterapeutická masáž – poporodní

90 min

 1500 Kč

Pošlete nám zprávu

8 + 2 =